Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Scopul proiectului: dezvoltarea în randul cadrelor didactice ale liceului a competentelor de management a conflictelor la clasa de elevi.

Obiective:

- Formarea profesională continua a 18 cadre didactice ale Liceului Tehnologic „Ștefan cel Mare” Cajvana prin implicarea în mobilități europene pe tema managementului conflictelor, până la sfârșitul lunii august 2020;

- Reducerea cu 40% a cazurilor de conflict cadre didactice-elevi existente la nivelul unitătii școlare, până la sfârșitul proiectului, comparativ cu perioada anterioară;

- Creșterea cu 38% a numărului cadrelor didactice ce au acumulat credite profesionale prin programe de formare continua europene, pana la sfârșitul lunii august 2020.

Echipa de proiect:

•Anastasia Mitrofan – manager de proiect;
•Nicolae Robu – responsabil financiar;
•Irina Boca – responsabil achiziții și comunicare cu partenerii;
•Marius Crăciun-Pîțu – responsabil comunicare și relații publice;
•Domnica Mârza – responsabil selecție participanți;
•Vasilica Aioanei – responsabil monitorizare și evaluare.

Formularul de selectie. (descarca)